A A A

2009

II MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH W GIŻYCKU

Giżycko - 5-6 września 2009

 

 

 

Podczas II Mazurskich Targów Sportów Wodnych wystawiały się 84 jednostki pływające. Łącznie podczas dwudniowej imprezy targi odwiedziło przeszło 1.800 zwiedzających z całej Polski. Największym popytem podczas zeszłorocznej edycji cieszył się osprzęt jachtowy i wyposażenie.

 

 

 

Rozdaliśmy pięć nagród i dwa wyróżnienia. Wybór (szczególnie w przypadku jachtów żaglowych) był bardzo trudny, gdyż każdy z prezentowanych jachtów miał plusy i minusy. 


- Złoty medal w kategorii Innowacje 2009 otrzymał jacht Wizjer 5, ze 'szklanym dnem' - za ciekawy pomysł i solidną realizację.
- Złoty medal w kategorii Mazury Exclusive, czyli najbardziej ekskluzywny jacht na targach, otrzymał jacht Quicksilver 890 z produkowany w stoczni Delhpia Yachts
- Złoty medal w kategorii Houseboat otrzymał jacht Europa 400 z firmy Cardinal Boating Holidays
- Złoty medal w kategorii Premiery 2009 otrzymał jacht Sedna 30 z nowopowstałej stoczni Sedna Yachts.
- Złoty medal w kategorii Jacht Żaglowy otrzymał jacht Cobra 30 z firmy Rufi
- Dwa wyróżnienia w kategorii Jacht Czarterowy otrzymały jachty wyłonione na podstawie głosów przedstawicieli mazurskich firm czarterowych:
- Maxus 33 z firmy Northmann
- Nautiner 30 z firmy Nautiner Yachts
- Nagrodę specjalną otrzymał Pan Dariusz Galanty z firmy Galdi za 'Jacht Bez Barier' - pierwszy w Polsce jacht motorowy przystosowany dla osób niepełnosprawnych - do samodzielnej żeglugi przez osobę poruszającą się na wózku iwalidzkim.Organizatorami imprezy byli: 
Stanica Wodna STRANDA oraz portal MAZURY.INFO.PL.

Patronat nad targami objął Wójt Gminy Giżycko - Andrzej Sieroński oraz Gmina Giżycko. Patronem prasowym jest m.in. Miesięcznik Żagle, współpraca medialna Magazyn Jachting oraz Przegląd Motorowodny.Mazury, to największy rynek jachtowy w Polsce. Niewątpliwą zaletą mazurskich targów jest możliwość przetestowania sprzętu na wodzie przed ewentualnym zakupem, czego nie można zrobić w tradycyjnych halach targowych.Tym, co odróżnia Mazurskie Targi Sportów Wodnych od pozostałych tego typu imprez w Polsce jest połączenie targów z posezonową giełdą jachtów. Z uwagi na to, że prezentowany będzie także sprzęt używany - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W końcu nie każdego stać na nowości rynkowe. Zainteresowani zakupem jachtu będą mogli skorzystać na miejscu z oferty leasingu lub oceny rzeczoznawcy.