A A A

2015

VIII MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH - 4-6 WRZEŚNIA 2015

 

06-09-2015

Ósma edycja Mazurskich Targów Sportów Wodnych w Giżycku przeszła do historii. 88 wystawców z całej Polski zaprezentowało 150 jednostek pływających. Targi, w ciągu trzech dni odwiedziło ok.4000 osób z kraju i z zagranicy. Najliczniejszą grupę zagranicznych gości stanowili niemieccy przedstawiciele branży sportów wodnych, zainteresowani dystrybucją nowych polskich produktów na swoim rynku.

 

Przyznano 12 nagród w następujących kategoriach:

 • Nagroda główna w kategorii Jacht Żaglowy 2015 dla firmy Solina Yacht za jacht Solina 22
 • Nagroda główna w kategorii Jacht Motorowy 2015 dla firmy Multiyachts za jacht Cranchi M44HT
 • Nagroda główna w kategorii Houseboat 2015 dla firmy Northman za jacht Nexus 850
 • Nagroda główna w kategorii Jacht Czarterowy 2015 dla firmy Antila Yachts za jacht Antila 33
 • Nagroda główna w kategorii Jacht Sportowy  2015 dla firmy Sobusiak Yacht Yard za jacht Focus 750 Performance 
 • Nagroda główna w kategorii Innowacje 2015 dla firmy My Boat Stocznia Jachtowa za łódź My Boat 23 Solar
 • Nagroda główna w kategorii Premiery  2015 dla firmy Shafran-Sail za dom na wodzie Aquaner 
 • Nagroda Specjalna  2015 dla firmy Plot Electronics za frezarkę CNC HAVOK 
 • Nagroda Publiczności w kategorii Jacht Żaglowy  2015 dla firmy Northman za jacht Maxus 33.1RS 
 • Nagroda Publiczności w kategorii Jacht Motorowy  2015 dla firmy Pegazus za łódź Pegazus 550 
 • Nagroda Publiczności w kategorii Houseboat  2015 dla firmy Shafran-Sail za dom na wodzie Aquaner 
 • Nagroda Specjalna Publiczności 2015 dla firmy Żaglownia Panaś 

 

Wśród głosujących rozlosowano atrakcyjne nagrody - vouchery na pobyt w hotelu Manor**** w Olsztynie, ufundowane przez portal mazury.info.pl oraz markowe zegarki żeglarskie Nautica, ufundowane przez Stanicę Wodną Stranda. Sponsorem upominków dla wystawców były firmy OTAF Adam Fabisiak (ogrzewanie jachtowe marki Eberspacher) oraz Nauta Nova i Deckmate (produkty do utrzymania jachtów w czystości).

 

Na naszych targach dało się zaobserwować zmianę trendów w branży jachtowej. Zaczynają się pojawiać nowe konstrukcje o zacięciu sportowym - nowa konstrukcje tego typu to Focus 750 Performance, o ascetycznym wnętrzu i smukłym kadłubie przystosowanym do szybkiej żeglugi. Pokład jednostki pozbawiony wszelkich zbędnych, wystających elementów o które coś może się zaplątać podczas regatowej żeglugi (np. knagi schowane w pokład). Motorowym przedstawicielem jachtów sportowych była amerykańska konstrukcja Mastercraft - łódź motorowa o mocy 430KM zaprojektowana do wytwarzania wysokiej fali, z której można zjeżdżać. Nowy sport nazywa się Wakesurf i jego popularność rośnie.

 

Zmieniają się również proporcje ilości jachtów żaglowych do jachtów motorowych z korzyścią dla tych ostatnich. Kiedyś na Mazurach dominowały wyłącznie jachty żaglowe, obecnie nawet przedstawiciele żeglarskich firm czarterowych okupowali stoiska z hausbotami. Coraz więcej tego typu łodzi będzie pojawiać się na szlaku Wielkich Jezior. W ślad za tymi zmianami powinna pójść modernizacja infrastruktury w portach (chodzi głównie o możliwość odbioru nieczystości z jachtów). Na naszych targach można było obejrzeć i zakupić przenośną maszynę przeznaczoną do tego celu. Koszt takiego urządzenia wynosi ok. 15 tys. zł.

 

Tym, co odróżnia Mazurskie Targi od innych imprez w halach wystawienniczych jest możliwośc przetestowania łodzi w ich naturalnym środowisku, czyli na wodzie. Oprócz jachtów były również stoiska handlowe przedstawicieli branży - m.in. producentów osprzętu ze stali kwasoodpornej, chemii jachtowej, ogrzewania, elektroniki itp.  Targi były połączone z posezonową giełdą jachtów, dlatego oprócz lśniących nowości można było kupić, bądź sprzedać sprzęt używany.
 

Mazurskie Targi to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można na wodzie przetestować przed zakupem kilkaset jachtów i łodzi zarówno nowych jak i używanych. Oprócz jachtów prezentowanych bezpośrednio na Targach w okolicznych portach również oferowane są do sprzedaży jednostki poczarterowe.

 

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 2-4 września 2016r.

 

 

05-09-2015

Drugi dzień targów za nami. W dniu dzisiejszym od rana było pogodnie, dlatego w ostatniej chwili zgłosiło się jeszcze kilku wystawców. Łącznie gościmy 88 wystawców, którzy prezentują ponad 150 jednostek pływających. Było wielu zagranicznych gości. Słychać było język angielski, niemiecki, rosyjski.

 

 Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem prezentacji. Każdy z wystawców miał możliwość zaprezentować swoje produkty w targowym radiu i zaprezentować go w praktycznym działaniu na swoim stoisku lub na wodzie. 

Gościliśmy dziś ekipę Telewizji Polskiej, telewizji Superstacja oraz Radia 5.

Jutro ostatni dzień targów. Rozpoczynamy o godzinie 10-tej, a kończymy o godzinie 15-tej uroczystym wręczeniem nagród dla wystawców i losowaniem upominków wśród publiczności, biorącej udział w konkursie.

Pogodę na jutro zamówiliśmy słoneczną, ciepłą i wietrzną. Jutro w Giżycku niebo ma być niemal bezchmurne, temperatura powietrza do +20st.C, wiatr o średniej prędkości 6m/s, w porywach do 14m/s. Idealne warunki do gruntownego przetestowania jednostek pływających, w szczególności żaglówek.

 

Podczas targów wystawcom przysługuje możliwość bezpłatnej publikacji drobnych ogłoszeń sprzedaży w Giełdzie jachtów w portalu mazury.info.pl. Kilkudziesięciu wystawców już z tej możliwości skorzystało: http://mazury.info.pl/sprzedam/drobne/ogloszenia.php

 

 Pełna fotorelacja z drugiego dnia targów:

http://mazury.info.pl/foto/15-09-05-mazurskie-targi-sportow-wodnych/ 

 

 

04-09-2015

Pierwszy dzień targów za nami. Ostatecznie zgłosiło się 80 wystawców. Pogoda nas dziś nie rozpieszczała. Było deszczowo i chłodno. Zdaniem wystawców niezbyt 'spacerowa' aura sprawiła, że na stoiskach dominowały osoby konkretne, poważnie zainteresowane zakupem. W dniu dzisiejszym dokonano pierwszej transakcji - sprzedano jacht Nexus 850. Pozostałe firmy są w trakcie negocjacji. Późnym popołudniem przejaśniło się i nawet wyszło słońce. Ze względu na to, że nasze targi w piątek tradycyjnie rozpoczynają się dopiero o godzinie 14-tej - niektóre rozmowy handlowe przedłużyły się do późnego wieczora. W tawernie odbywa się właśnie koncert szantowy.

Jutro zapraszamy zapraszamy od godziny 10-tej.  W odróżnieniu od dnia dzisiejszego ma być słonecznie i wietrznie. Pogoda idealna do testowania jachtów pod żaglami. W południe odbędzie się uroczyste otwarcie targów. Swoją wizytę na naszej wystawie zapowiedziały trzy stacje telewizyjne - TVP, TVN24 oraz Superstacja. 

 


 


 


 


 


 


 


 

03-09-2015

 W Stanicy Wodnej Stranda nad jeziorem Kisajno trwają przygotowania do rozpoczynających się już jutro Mazurskich Targów Sportów Wodnych

 

02-09-2015

W dniu dzisiejszym zgłosiło się kolejnych kilku wystawców. Właściciele stoczni i producenci jachtów będą mogli zobaczyć na targach nowoczesne maszyny CNC firmy Plot Electronics do obróbki laminatów, sklejek, form i modeli 3D. Do wykończenia jachtów oraz łodzi w elementy drewniane, laminowane, kompozytowe i inne... 

 

01-09-2015 

Kolejną nowością na naszych Targach będzie zwodowany zaledwie dwa tygodnie temu jacht Storm 26 firmy Storm Yacht.

 

31-08-2015

Do targów pozostało kilka dni. Większość miejsc na wodzie została zarezerwowana, ale zgłoszenia od wystawców wciąż napływają. Na targach będzie można zobaczyć i przetestować na wodzie najnowsze produkty renomowanych producentów.

Z nowości żaglowych zobaczymy jacht Focus 750 Performance - jacht po raz pierwszy zwodowany w tym miesiącu, kabinowy o zacięciu sportowym, był testowany na Mistrzostwach Polski, które zakończyły się w ubiegłą niedzielę w Giżycku. 

Zwolennicy słonej wody będą mogli sprawdzić jacht balastowo-mieczowy Bora 335, zapewniający bezpieczną żeglugę w każdych warunkach. Kategoria projektowa A (oceaniczna) - 6 osób (alternatywnie B - 9 osób). 

Nie zabraknie oczywiście dobrze znanych i popularnych jachtów żaglowych, które również po uzgodnieniu z wystawcą będzie można przetestować na jeziorze. To doskonała okazja dla rozglądających się za własnym jachtem, aby przetestować kilka jednostek tej samej wielkości róznych producentów.

 

Motorowodniacy będą mogli nacieszyć oko szeregiem nowych konstrukcji - m.in. najnowszy model łodzi zaprojektowanej do wakeboardingu - Mastercraft X46.

Największym jachtem na naszych targach będzie luksusowy, 14-metrowy jacht motorowy CRANCHI 44HT oraz Cranchi M38HT.

Ponadto Cobrey 38HT, Cobrey 28SC, Glastron GS219, Glastron GXL 185, Monterey 186MS, Chris Craft Capri 21, Nautika ślizgowa (2x300KM), Balt Tytan, MyBoat Solar (houseboat napędzany energią słoneczną!) 


 

oraz prawdziwy mały dom na wodzie.


 

Oprócz jachtów będą również stoiska handlowe przedstawicieli branży - m.in. producentów osprzętu ze stali kwasoodpornej, chemii jachtowej, ogrzewania, elektroniki itp.

Tradycyjnie już targi będą połączone z posezonową giełdą jachtów używanych oraz sprzętu pływającego. Jak zwykle firma Delphia Yachts zapowiedziała wielką, posezonową wyprzedaż swoich nadwyżek magazynowych po atrakcyjnych cenach.

Przypominamy również, że od zeszłorocznej edycji każdy posiadacz używanego silnika, sztormiaka, kotwicy i innych drobiazgów - może swój sprzęt na terenie targów sprzedawać bezpłatnie. Oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu i wyznaczeniu miejsca.

Wstęp na nasze targi oczywiście również jest bezpłatny.

Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można na wodzie przetestować przed zakupem kilkaset jachtów i łodzi zarówno nowych jak i używanych. W porcie znajduje się tablica ogłoszeń, na której można będzie zapoznać się z ofertami jachtów i łodzi przeznaczonych do sprzedaży - stojących w okolicznych portach lub okolicznych posesjach.

W piątkowy i sobotni wieczór zapraszamy na koncert szantowy w tawernie Stranda.

Użytkowników mediów społecznościowych zapraszamy na profil targowy na Facebooku.
Mazurskie Targi Sportów Wodnych na Facebooku - https://www.facebook.com/MazurskieTargiSportowWodnych

 

11-08-2015 

 

Już po raz ósmy zapraszamy na kolejną edycję Mazurskich Targów Sportów Wodnych do Giżycka - do portu Stranda nad jeziorem Kisajno.

 

W tym roku zostały wybudowane całkowicie nowe pomosty pływające, dzięki czemu liczba miejsc w porcie prawie się podwoiła. Umożliwiło nam to wydzielenie osobnego pomostu na jachty cumujące longside. 

 

 

kliknij, aby powiększyć  

 

 

Do targów zostały trzy tygodnie. Zgłoszenia cały czas napływają. Już w tej chwili mamy więcej zgłoszeń niż rok temu o tej samej porze.

 

Tradycyjnie już targi będą połączone z posezonową giełdą jachtów i sprzętu pływającego. Każdy posiadacz używanego silnika, sztormiaka, kotwicy, żagli i innych drobiazgów - może swój sprzęt na terenie targów sprzedawać bezpłatnie. Oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu i wyznaczeniu miejsca.

 

Wstęp na nasze targi oczywiście również jest bezpłatny.

 

Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można na wodzie przetestować przed zakupem kilkaset jachtów zarówno nowych jak i używanych. W porcie znajduje się tablica ogłoszeń, na której można będzie zapoznać się z ofertami jachtów przeznaczonych do sprzedaży - stojących w okolicznych portach lub okolicznych posesjach.

 

W sobotni wieczór zapraszamy na koncert szantowy w tawernie.

 

 

 

07-05-2015

W porcie Stranda dobiega końca przebudowa pomostów 'targowych'. W zwiazku z zupełnie innym rozmieszczeniem pomostów zmieni się układ stoisk na tegorocznych targach. W przyszłym tygodniu pojawi się mapka z nowym rozmieszczeniem i numeracją stoisk oraz szczegółowe informacje nt. tegorocznej edycji ósmych Mazurskich Targów Sportów Wodnych.