A A A

2017

 X MAZURSKIE TARGI SPORTÓW WODNYCH - 8-10 WRZEŚNIA 2017

 

 84 wystawców z całej Polski uczestniczyło w dniach 8-10 września 2017 w jubileuszowej, dziesiątej edycji Mazurskich Targów Sportów Wodnych w Giżycku. Zaprezentowano ponad 120 jednostek pływających. Targi, w ciągu trzech dni odwiedziło około 3000 osób z kraju i z zagranicy, m.in. Czech, Litwy, Niemiec i Austrii. 

Przyznano 9 nagród w następujących kategoriach:
Nagroda główna w kategorii Jacht Żaglowy 2017 dla firmy Tes-Yacht za jacht Tes 246 Versus
Nagroda główna w kategorii Jacht Motorowy 2017 dla firmy Emzi Boats za jacht Emzi 767 Classic
Nagroda główna w kategorii Houseboat 2017 dla firmy Northman za jacht Nexus 870 Revo
Nagroda główna w kategorii Premiery 2017 dla firmy Stocznia Jachtowa Sułkowski za Laguna 26 
Nagroda Specjalna 2017 dla firmy Pragmatical Solution Piotr Stankiewicz za Mini 230
Nagroda Publiczności w kategorii Jacht Żaglowy 2017 dla firmy Northman za jacht Maxus 33.1RS
Nagroda Publiczności w kategorii Jacht Motorowy 2017 dla firmy Pegazus za łódź CPegazus 450 
Nagroda Publiczności w kategorii Houseboat 2017 dla firmy Northman za jacht Nexus 870 Revo 
Nagroda Specjalna Publiczności 2017 dla firmy ŻeglarskieKlimaty.pl


Wśród głosujących rozlosowano atrakcyjne nagrody - m.in. zegarki żeglarskie marki Nautica, ładowarki solarne oraz inne przydatne gadżety. Sponsorem nagród były firmy Nautica Watches (zegarkizeglarskie.pl), OTAF Adam Fabisiak (ogrzewanie jachtowe marki Eberspächer), Stanica Wodna Stranda oraz Sitodruk Dimitris Cumanis (reklama, poligrafia).

W tym roku na naszych targach widać było przewagę liczebną konstrukcji motorowodnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się spacerowe jachty motorowe tzw. hausboty, aczkolwiek żaglowe konstrukcje wciąż mają dużą grupę wiernej klienteli. Na targach minimum 25 jednostek zmieniło właściciela. Łączna kwota transakcji przekroczyła 4mln złotych.

Tym, co odróżnia Mazurskie Targi od innych imprez w halach wystawienniczych jest możliwość przetestowania łodzi w ich naturalnym środowisku, czyli na wodzie. Oprócz jachtów były również stoiska handlowe przedstawicieli branży - m.in. producentów ogrzewań jachtowych, osprzętu ze stali kwasoodpornej, chemii jachtowej, odzieży żeglarskiej, osprzętu, instalacji itp. Targi były połączone z posezonową giełdą jachtów, dlatego oprócz lśniących nowości można było kupić, bądź sprzedać sprzęt używany.

Mazurskie Targi to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można na wodzie przetestować przed zakupem tak wiele jachtów i łodzi zarówno nowych jak i używanych. Oprócz jachtów prezentowanych bezpośrednio na Targach w okolicznych portach również oferowane są do sprzedaży jednostki poczarterowe. W tym roku oferta jachtów poczarterowych była skromniejsza, a ceny zauważalnie wyższe niż w latach ubiegłych. Powodem był bardzo udany pod względem finansowym sezon, coraz bardziej zauważalny brak ludzi do pracy przy budowie nowych jednostek oraz zakończone programy dotacji UE. Z uwagi na skomplikowaną sytuację międzynarodową Mazury od dwóch lat przeżywają turystyczne oblężenie. 


Kolejna edycja targów odbędzie w dniach 7-9 września 2018r.

 


10-09-2017

   Dziś zgłosił się jeszcze jeden wystawca - producent łodzi motorowych. W niedzielę targi dostępne dla zwiedzających od gdoziny 10 do godziny 15. O godiznie 15:00 nastąpi uroczyste zakończenie, wręczenie nagród oraz losowanie upominków wśród publiczności.

   Mazurskie Targi Sportów Wodnych z lotu ptaka - wczoraj późnym popołudniem.

 

Film dzięki uprzejmości portalu mazury.com.pl

 

09-09-2017

   Drugi dzień targów za nami. Sobota to dzień prezentacji i testów na wodzie. Dokonano już kilku transakcji. Targi odwiedziły media. Jutro (niedziela) targi dostępne dla gości od godziny 10:00. O godzinie 15:00 odbędzie się uroczyste zakończenie Targów, wręczenie nagród oraz losowanie upominków wśród publiczności. Na targi wstęp wolny.

Fotorelacja z drugiego dnia (ponad 200 zdjęć): https://mazury.info.pl/foto/17-09-09-targi2/

 

08-09-2017

82 wystawców oraz 120 jednostek pływających zgłosiło się do jubileuszowej, dziesiątej edycji Mazurskich Targów Sportów Wodnych w Giżycku. 

Jutro (sobota) targi dostępne dla gości od godziny 10-tej. W samo południe odbędzie się uroczyste otwarcie. Aż do godziny 18-tej można oglądać, testować oraz kupować prezentowane jednostki pływające. Wieczorem koncert w tawernie. Na targi wstęp wolny.

Targi połączone są z Posezonową Giełdą Sprzętu Pływającego. Warto podkreślić, że posiadacze zbędnego, używanego osprzętu, silników, elektroniki jachtowej mogą na Giełdzie wystawiać się bezpłatnie. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Fotorelacja z pierwszego dnia: https://mazury.info.pl/foto/17-09-08-targi1/

 

08-09-2017

   Większość wystawców oraz pierwsi goście zawitali już do giżyckiego portu Stranda. W dniu dzisiejszym zgłosiło się jeszcze kilka firm. Łącznie zarejestrowaliśmy 82 wystawców i ok. 120 łodzi do oglądania, testowania i do kupienia.

   Zgodnie z prognozą pogody po południu wyszło słońce. Jutro ma być jeszcze cieplej. Na targi wstęp wolny. Zapraszamy!

 

MTSW 2017

MTSW 2017

MTSW 2017

MTSW 2017

Na parkingu pojawiły się ciekawe auta.

 

05-09-2017

   Jubileuszowa edycja naszych Targów zbliża się wielkimi krokami. Do dziś zarejestrowaliśmy 73 wystawców z całej Polski. W tym roku będziemy mieli sporą ofertę dla motorowodniaków, w tym premierę nowej łodzi motorowej Shark 620. Ponadto znane i cenione konstrukcje żaglowe. Tym, co odróżnia Mazurskie Targi Sportów Wodnych od imprez w halach wystawienniczych jest możliwość testowania jednostek na wodzie. Obok jednostek pływających na targach zobaczymy ofertę ogrzewania jachtowego, osprzętu ze stali kwasoodpornej, pracowni żaglomistrzowskich, osprzętu i wyposażenia łodzi, nawigacji satelitarnej i innych. Oprócz błyszczących nowości zobaczymy i przetestujemy przed zakupem jachty używane zarówno żaglowe jak i motorowe.

   Zapraszamy już w piątek od godziny 14-tej, ale głównym dniem będzie sobota. Na sobotę zamówiliśmy słoneczną pogodę, więc będzie można dokładnie obejrzeć i przetestować łodzie w ich naturalnym środowisku. W samo południe odbędzie się uroczyste otwarcie Targów. W niedzielę o godzinie 15-tej odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz zakończenie imprezy.

   Na targi wstęp jest bezpłatny. Wszystkich gości prosimy o przybywanie od strony lądu, gdyż wszystkie miejsca cumownicze w porcie są zarezerwowane wyłącznie dla wystawców.

   Każdy, kto posiada do sprzedania używany silnik, sztormiak, żagiel lub inny osprzęt może wystawić go na giełdzie bezpłatnie. Wymagane jest jedynie wcześniejsze zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Targów.

   Tegoroczne premiery:

  • Maxlite
  • Laminaty jachtu Aquatic 28
  • Escapade 600 Open
  • Barracuda 585
  • Laguna 26
  • Vector 10.2
  • Laminaty jachtu Altra 27

 

   Do zobaczenia w Giżycku!